E-bookowe bestsellery ostatniego roku – twórczość Olgi Tokarczuk

E-booki, podobnie jak tradycyjne książki mają swoje bestsellerowe tytuły, czy autorów. Rok 2019 to zdecydowanie rok Olgi Tokarczuk. Cyfrowe wydania dzieł polskiej Noblistki biją rekordy sprzedaży, zyskując miano bestsellerów. U genezy tej popularności stoi nie tylko twórczość jako taka, ale również Nagroda Nobla dla autorki. To najbardziej prestiżowa nagroda na świecie. Przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fizyki, chemii, fizjologii lub medycyny, literatury a uzupełnieniem jest Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana za pracę na rzecz szeroko pojętych działań pokojowych. Poza prestiżem, laureat otrzymuje określoną sumę pieniężną i dyplom. Wręczenie nagród transmitowane jest na całym świecie, a zwieńczeniem uroczystości jest uroczysty bal w towarzystwie szwedzkiej rodziny królewskiej.

Twórczość Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk to literatka, której twórczość od wielu lat nie schodzi w kraju z czołówek list bestsellerów. Jest ceniona jest przez krytyków, lecz również przez czytelników. Źródłem jej popularności jest głębia filozoficzna i psychologiczna połączona z doskonałą umiejętnością opowiadania.

Olga Tokarczuk jest pisarką charakterystyczną. W jej powieściach często występują tajemnicze siły a pradawne historie przeplatają się z futurystycznymi wizjami. W swoim dorobku autorka ma wiele tytułów, między innymi:

– „Podróż ludzi księgi” (1993),

– „E.E.” (1995),

– „Prawiek i inne czasy” (1996),

– „Dom dzienny, dom nocny” (1998),

– „Szafa” (1997),

– „Gra na wielu bębenkach” (2001),

– „Ann Inn w grobowcach świata” (2006),

– „Bieguni” (2007),

– „Prowadź swój pług przez kości umarłych” (2009),

– „Moment niedźwiedzia” (2012),

– „Księgi Jakubowe” (2014),

– „Zagubiona dusza” (2017),

– „Opowiadania bizarne” (2018).

Najbardziej znane utwory pisarki to te, za które otrzymała nagrody. Do

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *