E-bookowe bestsellery ostatniego roku – twórczość Olgi Tokarczuk

E-booki, podobnie jak tradycyjne książki mają swoje bestsellerowe tytuły, czy autorów. Rok 2019 to zdecydowanie rok Olgi Tokarczuk. Cyfrowe wydania dzieł polskiej Noblistki biją rekordy sprzedaży, zyskując miano bestsellerów. U genezy tej popularności stoi nie tylko twórczość jako taka, ale również Nagroda Nobla dla autorki. To najbardziej prestiżowa nagroda na świecie. Przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fizyki, chemii, fizjologii lub medycyny, literatury a uzupełnieniem jest Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana za pracę na rzecz szeroko pojętych działań pokojowych. Poza prestiżem, laureat otrzymuje określoną sumę pieniężną i dyplom. Wręczenie nagród transmitowane jest na całym świecie, a zwieńczeniem uroczystości jest uroczysty bal w towarzystwie szwedzkiej rodziny królewskiej.

Twórczość Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk to literatka, której twórczość od wielu lat nie schodzi w kraju z czołówek list bestsellerów. Jest ceniona jest przez krytyków, lecz również przez czytelników. Źródłem jej popularności jest głębia filozoficzna i psychologiczna połączona z doskonałą umiejętnością opowiadania.

Olga Tokarczuk jest pisarką charakterystyczną. W jej powieściach często występują tajemnicze siły a pradawne historie przeplatają się z futurystycznymi wizjami. W swoim dorobku autorka ma wiele tytułów, między innymi:

– „Podróż ludzi księgi” (1993),

– „E.E.” (1995),

– „Prawiek i inne czasy” (1996),

– „Dom dzienny, dom nocny” (1998),

– „Szafa” (1997),

– „Gra na wielu bębenkach” (2001),

– „Ann Inn w grobowcach świata” (2006),

– „Bieguni” (2007),

– „Prowadź swój pług przez kości umarłych” (2009),

– „Moment niedźwiedzia” (2012),

– „Księgi Jakubowe” (2014),

– „Zagubiona dusza” (2017),

– „Opowiadania bizarne” (2018).

Najbardziej znane utwory pisarki to te, za które otrzymała nagrody. Do

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *