Przenoszenie e-booków do czytnika

Ten artykuł dedykowany jest tym, którzy mają czytnik od niedawna i nie wiedzą jeszcze wszystkiego, jak również dla tych, których przed kupnem czytnika powstrzymuje obawa dotycząca możliwości wgrania na niego e-booków. Przenoszenie książek do czytnika jest proste i można to zrobić na wiele sposobów. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych metod.

Komputer i kabel

Najstarsza metoda umieszczania książek cyfrowych w czytniku, to ich przeniesienie za pomocą komputera i kabla. Czytnik łączymy kablem z komputerem i wybieramy na monitorze opcję podłączenia. Czytnik pełni wówczas rolę dodatkowego dysku zewnętrznego. W komputerze zaznaczamy pliki lub foldery, które chcemy przekopiować, i po chwili pliki znajdują się w pamięci czytnika.

Na rynku dostępne są specjalne programy służące przesyłaniu i katalogowaniu książek na czytniku. Można je pobrać z sieci bezpłatnie.

Karta SD

Wiele czytników obok wejścia USB do przesyłania danych, wyposażonych jest w wejście kart SD. W tym przypadku pliki z komputera kopiuje się na kartę SD, a następnie kartę z plikami umieszcza w wejściu czytnika. Gotowe.

Wi-Fi

Jeszcze inną opcją przenoszenia plików do pamięci czytnika jest wykorzystanie łączności bezprzewodowej. Oferują ją niektórzy producenci czytników, i zazwyczaj wiąże się to z ich wyższą ceną. Przesyłanie w ten sposób wymaga założenia dedykowanego konta e-mail. E-booki, które będziemy chcieli mieć w pamięci czytnika wystarczy przesłać na ten dedykowany adres. Po podłączeniu czytnika do sieci automatycznie wykryje on nowe pliki do pobrania, co zasygnalizuje odpowiednim komunikatem na ekranie. Dotychczas usługę tę oferuje przede wszystkim PocketBook.

Dropbox

To kolejna forma bezprzewodowego transferu. Działa na takiej samej zasadzie, jak ta opisana powyżej, lecz wymaga założenia konta Dropbox. Jest to szybka czynność, wymagająca w zasadzie podania adresu e-mail i kilku podstawowych danych. Konto Dropbox należy zdefiniować także w czytniku. Po umieszczeniu książek na Dropbox i włączeniu Wi-Fi w czytniku pojawi się komunikat o znalezieniu nowych pozycji. Wystarczy tylko zaakceptować pobranie.

Jak przedstawiliśmy istnieje wiele metod przenoszenia e-booków do pamięci czytnika. Wybór najlepszej metody uwarunkowany jest możliwościami sprzętowymi urządzenia i naszymi osobistymi preferencjami. Ważne są także okoliczności towarzyszące tej czynności. Może się zdarzyć, że nową książkę zapragniemy przeczytać będąc na wakacjach, a wtedy połączenie z wykorzystaniem komputera i kabla USB nie będzie możliwe. Dlatego wydaje się, że lepiej zawczasu pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację, która w miarę możliwości uniezależni nas od zewnętrznych okoliczności dając pełna swobodę w pobieraniu kolejnych tytułów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *