Darmowe e-booki za darmo i legalnie

Nie sposób zdobyć nowości wydawniczych w wydaniu cyfrowym za darmo w sposób legalny. Nie oznacza to jednak, że za wszystkie elektroniczne publikacje trzeba płacić. W sieci jest wiele portali, które udostępniają publikacje, czasopisma i wydawnictwa książkowe za darmo. Poniżej lista niektórych z nich.

Woblink

To portal oferujący użytkownikom płatne nowości wydawnicze, jak i bezpłatne książki, czasopisma i publikacje. W ramach darmowego czytania można także przejrzeć podręczniki do nauki języków obcych, literaturę naukową, faktu, reportaże, czasopisma a także lektury szkolne. Oferta jest bardzo szeroka, a wyszukiwarka umożliwia wybór opcji „Tylko darmowe”. Wszystkie darmowe pozycje stanowią pełne wydanie odpowiadające wydaniu papierowemu. Nie można ich pobrać, udostępnione są do przeczytania. jednorazowo można mieć na półce jedną darmową książkę. Raz w roku dostępna jest promocja dla czytelników, umożliwiająca pobranie na własny dysk kilku wybranych pozycji książkowych.

Wolne Lektury

To portal z całkowicie darmowymi e-bookami, które można bez przeszkód pobierać na swoje urządzenia. Mankamentem jest fakt, że są to pozycje, do których wygasły prawa autorskie, a więc najczęściej starsze. Tym niemniej znajduje się tu wiele klasyków literatury, po które wciąż sięgamy i które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Znajdziemy tu między innymi książki autorstwa M. Bułhakowa, F. Nietzsche’go, A. Puszkina czy T. Boya-Żeleńskiego. Znajduje się tu również spora część kanonu lektur szkolnych.

Wikiźródła

To pozycje literatury udostępnione w domenie publicznej. Zasób nie jest bardzo duży, jednak znajduje się w nim wiele interesujących wydań sprzed lat. To, co odróżnia Wikiźródła to wierność pierwotnej publikacji, często zawierająca elementy dawnego języka. Dla jednych jest okazja do poznania języka sprzed lat, dla innych spore wyzwanie utrudniające rozumienie tekstu. Tak, czy inaczej, warto zajrzeć.

Miejsc z darmowymi e-bookami w sieci jest znacznie więcej. To pewnego rodzaju forma zachęcania do czytelnictwa i zainteresowania cyfrową literaturą. Mimo, że nie znajdziemy tu książek Olgi Tokarczuk, to warto przejrzeć darmowe propozycje. Każdy z pewnością znajdzie tu coś interesującego.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *