Teksty z Internetu na czytniku e-booków

Wszyscy, którzy tak bardzo polubili czytanie na czytniku, mogą skorzystać z opcji czytania tekstów dostępnych na stronach internetowych, we własnych czytnikach e-booków.

Push to Kindle

Nowoczesna technologia umożliwia czytanie większości tekstów dostępnych w Internecie na ekranach własnych czytników. Możliwość tej opcji stosuje wiele wydawnictw gazet i czasopism, które przy tekście umieszczają ikonkę Push to Kindle. Jej klikniecie powoduje przesłanie interesującej treści na czytnik. Ta opcja jest szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych, gdzie czytniki częściej, niż w Europie, wykorzystuje się do czytania prasy. Niestety dotyczy wyłącznie czytników Kindle.

Aplikacje

Posiadacze czytników innych marek nie są skazani na wykorzystywanie ich wyłącznie do czytania e-booków. Mogą również czytać inne teksty wykorzystując do ich konwersji specjalne aplikacje. Dzięki nim pierwotny format zostaje przekształcony w taki, który będzie widoczny jak każdy inny tekst na czytniku.

Konwersja plików w celu ich przesłania na czytnik możliwa jest także z poziomu przeglądarki. Wymaga jednak skopiowania i zapisania tekstu, a następnie jego przesłania do konwertera, pobrania i przesłania na czytnik. Brzmi nieco skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest to bardzo prosta czynność, a internetowe konwertery są bardzo intuicyjne. Za darmo skonwertujemy jeden plik co kilka godzin.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *