E-booki ułatwiają naukę języków obcych

Nauka języków obcych to dla jednych przyjemność, dla innych konieczność wynikająca z realizowania obowiązków zawodowych. Bez względu na motywację, czytnik e-booków każdy może wykorzystać w celu nauki lub szlifowania umiejętności językowych.

Książki w językach obcych

Czytniki dają możliwość pobrania interesującej pozycji w języku obcym. Osoby, które dopiero zaczynają swoją edukację powinny zdecydować się na pobranie prostych pozycji, polecanych przez instytucje wydające certyfikaty językowe, a informacje o nich znajdują się na ich stronach internetowych. Bardziej zaawansowani w nauce języka obcego mogą zdecydować się na dowolne tytuły.

Słowniki w czytnikach

Większość czytników ma wgranych kilka słowników języków obcych, najczęściej jest to język angielski, niemiecki i francuski. Jeśli jednak interesuje nas inny język, słownik bez problemu można pobrać z sieci. Dzięki funkcji zaznaczania, wystarczy dłużej przytrzymać nieznane słowo, a słownik pokaże tłumaczenie lub tłumaczenie wraz z wymową. Dzięki temu nie trzeba przerywać lektury na poszukiwanie tłumaczeń w zewnętrznych źródłach. Niektóre czytniki oferują również sprawdzanie pojęć w wikipedii.

Notatki

W tekście wyświetlanym na ekranie czytnika można swobodnie dokonywać podkreśleń i zaznaczeń. Dzięki tej funkcji można po przeczytaniu fragmentu czy całości tekstu powrócić do wątków lub słów, które były dla nas niezrozumiałe. Zaznaczanie pojedynczych wyrazów pozwala natomiast na generowanie fiszek, do których później można wracać.

Rysik i notatnik

Niektóre czytniki wyposażone są w rysik. To doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy wykorzystują e-booki do nauki języków obcych. Dzięki niemu można dodawać własne rysunki i notatki bezpośrednio do tekstów. Natomiast w funkcji notatnika (dostępny niemal we wszystkich czytnikach) można na bieżąco wpisywać nowe słówka i zwroty. Zdecydowanie ułatwi to proces nauki.

Nauka języków obcych z wykorzystaniem czytnika ma mniej elementów rozpraszających, niż komputer czy tablet. Przede wszystkim nie generuje żadnych powiadomień odrywających od tekstu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *